CENTRUM
SPA
Dla Gości w cenie apartamentów Beach Life 5 Mórz oferujemy możliwość nieograniczonego korzystania bezpłatnie z cudownie relaksującego Centrum SPA, które uwielbiają wszyscy nasi Bywalce:
kryty basen pływacko-rekreacyjny,
brodzik z cieplejszą wodą dla niemowlaków i małych dzieci,
jacuzzi,
łaźnia turecka,
sauna,
grota solna.
W apartamentach Beach Life 5 Mórz nasi goście mogą cieszyć się w pełni tym luksusowym SPA korzystając z naszych wysokiej jakości dedykowanych ręczników basenowych. To świetna opcja na relaks o każdej porze dnia zarówno w czasie pięknej lub barowej pogody.
PARKI
LINOWE
W tutejszym, ekstremalnie zakręconym Parku Linowym Gibon, udostępnionych jest 9 tras standardowych (żółta, różowa, pomarańczowa, zielona, brązowa, czerwona oraz najtrudniejsze – niebieska, fioletowa i błękitna) oraz dwie trasy szkoleniowe. Każde o różnych poziomach trudności, długości oraz ilości przeszkód.
Łączna długość tras wynosi ponad 1,5 km i jest urozmaicona 142 różnymi przeszkodami i atrakcjami. Te liczby plasują park linowy Gibon w czołówce największych parków w Polsce i Europie.
Fantastyczną i unikalną zarazem opcją jest tutaj także przejażdżka gokartem po linie.
Ulica Spokojna 1, Ustronie Morskie
Aquapark
w Ustroniu Morskim
W skład Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Helios wchodzi:
- pływalnia kryta (sześciotorowy basen pływacki 25m., basen rekreacyjno-szkoleniowy, wanny z hudromasażem),
- kąpielisko otwarte (basen oraz plaża trawiasta z wydzielonym placem zabaw dla dzieci),
- bowling,
- korty tenisowe,
- boiska sportowe,
- siłownia.
Wędkowanie,
rejsy wędkarskie
Do dyspozycji wędkarzy jest morze ze specjalnym pomostem dla wędkarzy zbudowanym na molo w Sianożętach lub nad rzekami Czerwoną i Parsętą.
Rzeka Parsęta bogata jest w wiele gatunków ryb, które zamieszkują jej czyste wody. Do najważniejszych należą: łosoś, troć wędrowna, pstrąg potokowy, lipień. Są tu także ciekawe i rzadkie gatunki ryb jak: minóg strumieniowy, minóg rzeczny, strzebla potokowa, a także inne gatunki atrakcyjne dla wędkarzy. W rzece Czerwonej spotkać można natomiast: trocie, łososie, pstrągi, okonia, szczupaki, węgorze.
Dla wędkarzy , którzy chcą przeżyć morską przygodę, armatorzy kutrów rybackich i statków spacerowych w pobliskim Kołobrzegu organizują profesjonalne wyprawy na dorsza.
ul. Stoczniowa 78-100 Kołobrzeg
W Ustroniu Morskim istnieje także możliwość zabrania się na taki połów z rybakiem, jego łodzią rybacką.
Fort Adventure – militarna przygoda dla małych i dużych. Tor przeszkód, samochód terenowy, strzelnica, paintball, zjazdy na linach, przeprawa desantowa, wspinaczka na skrzynkach, most linowy, poszukiwanie skarbu za pomocą wykrywacza metalu, różne gry i zabawy zespołowe, wystawa sprzętu wojskowego. Możliwość zorganizowania ogniska, grilla, imprezy okolicznościowej itp.
ul. Bałtycka 1, Kołobrzeg.
Latarnia morska
Kołobrzeg
Światło latarni morskich jak zwiastun dobrej nadziei, albatros, jest dla żeglarzy świadectwem bliskości brzegu i bezpiecznego, zacisznego postoju przed dalszą wędrówką po morzach i oceanach.
Jednym z takich zwiastunów dobrej nadziei jest Latarnia Morska w Kołobrzegu. Pierwsze światło nawigacyjne pełniące rolę latarni morskiej rozbłysło w Kołobrzegu w roku 1666 z wieży wybudowanego właśnie budynku zarządu portu. Miało ono jednak charakter okazjonalny tzn. zapalano ogień tylko wówczas, gdy do portu zbliżał się jakiś statek. Dopiero w roku 1878 znajdujemy dokładne informacje o latarni jako świetle nawigacyjnym w spisie latarń oraz w locji.
ul. Morska 1, Kołobrzeg
Godziny otwarcia:
Lipiec – sierpień: codziennie od godz. 10:00 do zachodu słońca
Listopad – marzec: piątek, sobotę, niedzielę od 11:00 do 16:00
Wrzesień – październik oraz kwiecień – czerwiec: codziennie od 10:00 do 17:00
Ogrody tematyczne
Hortulus
Piękne ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne. Ogrody Hortulus to unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej.
W Ogrodach znajduje się również fantastyczny labirynt posadzony z roślin grabu, który po obrysie zewnętrznym wynosi 10150 m2 (1 ha).
Tam również znajduje się wieża widokowa o wysokości 19 m. Została ona wykonana w formie ażurowej konstrukcji stalowej, która jest przykładem architektury organicznej – kształtowanej w analogii do natury. Inspiracją do stworzenia projektu wieży była podwójna nić DNA.
Poniedziałek – sobota 9:30-18:00
Niedziela 10:00-18:00
Dobrzyca 76
76-038 Dobrzyca
Port morski
Kołobrzeg
Port handlowo-rybacki posiadający marinę jachtową i pełniący także funkcję pasażerską.
W porcie działają nabrzeża przeładunkowe, dwie stocznie, Lokalne Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb. W Kołobrzegu znajduje się brzegowa stacja ratownicza SAR oraz morskie przejście graniczne.
ul. Portowa 41, Kołobrzeg
Marina Solna (port jachtowy) zlokalizowana jest przy ul. Warzelniczej i rocznie odwiedza ją przeszło tysiąc jachtów z całego świata.
Muzeum Oręża
Polskiego w Kołobrzegu
Znajduje się tu broń drzewcowa, sieczna, kolna, obuchowa i strzelecka, uzbrojenie ochronne, ubiory wojskowe i odznaczenia a także zabytki techniki, ze słynną maszyną szyfrującą „Enigmą” oraz motocyklem „Sokół 600” na czele. Obejmuje wystawę stałą znajdującą się w pawilonie, ekspozycję plenerową sprzętu ciężkiego oraz kamienicę kupiecką pełniącą rolę sali wystaw czasowych.
Muzeum posiada najbogatszą w Polsce kolekcję mundurów żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej. Kolekcja broni strzeleckiej i odznaczeń stanowi wstęp do bogatej prezentacji pojazdów wojskowych, samolotów, broni pancernej i artylerii wyeksponowanych w sali techniki oraz na wystawie plenerowej.
Ul. E. Gierczak 5, Kołobrzeg
1 maja – 30 czerwca • codziennie 9:00–16:00
1 lipca – 31 sierpnia • codziennie 9:00–18:00
1 września – 30 kwietnia • wtorek–niedziela 9:00–16:00
poniedziałek zamknięte
Bastion
wojskowy
to ukryta wśród zieleni “twierdza” skupiająca bogatą kolekcję różnorodnego sprzętu pancernego. Sprzęt ten można oglądać ale przede wszystkim przejechać się nim po poligonie. Z przejażdżek korzystały dotąd dziesiątki tysięcy osób; biznesmeni, rodziny z dziećmi, kolonie i inne grupy zorganizowane.
Adres: ul. Koszalińska 98 (poligon przy wjeździe do Kołobrzegu)
Lotnisko Aeroklubu
w Bagiczu
Aeroklub Ziemi Kołobrzeskiej skupia entuzjastów lotnictwa sportowego i rekreacyjnego, odwołuje się do tradycji Aeroklubu Polskiego i dąży do stworzenia warunków rozwoju i kształcenia adeptów sportów lotniczych.
„Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić…”
Leonardo Da Vinci
Możliwe są loty widokowe. Więcej informacji tutaj
Muzeum Miasta
Kołobrzeg
Oddział Historii Miasta kołobrzeskiego muzeum mieści się w zabytkowym Pałacu Braunschweigów.
Pałac jest przykładem wytwornej rezydencji mieszczańskiej w stylu empire, z bogatym wystrojem hallów, na obydwu kondygnacjach, oraz salą bankietową na piętrze, w której między innymi odbywały się spotkania ludzi morza.
ul. Armii Krajowej 13, Kołobrzeg
Kołobrzeski
Skansen Morski
W skansenie można zwiedzić dwa wyslipowane okręty, czyli stojące obecnie na lądzie, obejrzeć jacht pełnomorski, elementy z legendarnego kontrtorpedowca ORP „Burza”, liczne uzbrojenie okrętów Marynarki Wojennej RP oraz zabytki techniki morskiej.
Wycieczki
na Bornholm
Rejsy na malowniczą wyspę Bornholm oferuje Kołobrzeska Żegluga Bałtycka.
Statek „Jantar” prowadzi pasażerską żeglugę międzynarodową pomiędzy polskim portem Kołobrzeg i duńskim portem Nexo na wyspie Bornholm.
Bornholm to mała duńska wyspa na Bałtyku. Ma powierzchnię 588 km2. Leży zaledwie 100 km od Kołobrzegu.
O bilety pytaj obsługę apartamentów Beach Life.
Katedra
Kołobrzeg
Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu – kościół farny w Kołobrzegu. Świątynia rzymskokatolicka wybudowana w XIV wieku w stylu gotyckim. Od 1972 konkatedra diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Położona w centrum miasta, jest najważniejszym zabytkiem miasta, jedynym w Polsce pięcionawowym kościołem. Poważnie uszkodzona w 1945r, kiedy najbardziej ucierpiały dach i sklepienia, nie doprowadziły jednak do zburzenia murów, wieży i filarów i w większości są oryginalne, dlatego stanowi ona wspaniały zabytek architektury gotyckiej.
Mariacka 5, Kołobrzeg
Ratusz
Kołobrzeg
Ratusz w Kołobrzegu jest to zabytkowa budowla, która znajduje się w centrum miasta. Został on zbudowany początkiem lat 80-tych w stylu neogotyckim. Wcześniej w tym miejscu stał średniowieczny ratusz, który został zniszczony w 1807 roku po oblężeniu miasta. Obecnie mieści się tam Urząd Stanu Cywilnego, Galeria Sztuki Współczesnej, Punkt Informacji Turystycznej, kawiarnia oraz klub muzyczny. Co ciekawe codziennie o godzinach: 09:00, 15:00 oraz 18:00 z ratusza grany jest hejnał miejski.
Bliskość uzdrowiska
Kołobrzeg
W uzdrowisku Kołobrzeg są naturalne surowce lecznicze takie jak wody lecznicze i podziemne oraz torf leczniczy (borowina). W okolicach uzdrowiska znajdują się także źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. W skład Uzdrowiskowego Zakładu Górniczego wchodzą dwie kopalnie: odkrywkowa torfu leczniczego oraz otworowa wód leczniczych.